Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

Sele Kapılan Lise Öğrencisi Defnedildi.

admin | 21 Temmuz 2015 | Amasya, Suluova Haberleri, Tüm Manşetler

-Suluova Akören köyünde, geçimini vakıf ve köy halkının yardımlarıyla sağlayan Fikret Osman-Şaziye Ayvalı’nın tek oğlu olan ve sele kapılarak dere yatağında ölü bulunan lise öğrencisi Halil Ayvalı köy mezarlığında gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.

31 Mayıs 2015 Pazar günü Suluova Akören Köyünde meydana gelen elim olayda, dere yatağında otlayan kendilerine ait hayvanları getirmek için evden ayrılan ve ani bastıran yağıştan ortaya çıkan sele kapılarak dere yatağında ölü bulunan lise öğrencisi Halil Ayvalı için ailesinin yanı sıra okul ve oyun arkadaşları büyük bir acı yaşayarak gözyaşı döktü.

Yaklaşık 40 kişilik bir ekiple yapılan aramalar neticesinde ölü bulunduğu dere yatağında Jandarma ve sağlık ekipleri tarafından önce Suluova daha sonra ise incelenmek üzere kaldırıldığı Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Akören köyündeki baba ocağına getirilen lise öğrencisi Halil Ayvalı’nın cesedi, burada Suluova Belediyesi Cenaze aracında yıkanıp kefenlendi ve ailesi ile komşularından helallik alındı.

Ardından Akören Köyü Camiinde ikindi vakti kılınan cenaze namazı sonrası köy mezarlığında gözyaşalrı arasında defnedilen lise öğrencisi Halil Ayvalı’nın ardından ağıtlar yakarak göz yaşı döken annesi Şaziye(46), babası Fikret Osman(48) ve Suluova Gazi Ortaokul 8. sınıf öğrencisi kız kardeşi Nafiye Ayvalı(14)’yı akrabaları ve komşuları teskin etmeye çalıştı.

Arama-kurtarma çalışmalarına katılan köy sakinlerinden Ramazan Ayvalı ile Necdet İnan(48), “Halil’i ailesi dere yatağında otlayan hayvanları getirmesi için göndermiş, o esnada dereye aşırı yağıştan sel gelmiş, derenin diğer tarafından hayvanları bu tarafa atlatırken Halil o esnada sele kapılmış. Halil’den uzun süre haber alınamayınca Jandarmaya haber verip arkadaşlarla aramaya başladık. Köyün üst tarafındaki Yukarıdere bölgesinden köyün alt tarafındaki Aşağıdere mevkiine kadar olan yaklaşık 1,5 kilometrelik dere yatağını araştırırken derenin kenarında bulduk” dedi.

Köye gelerek arkadaşlarının cenazesine katılan lise öğrencisi Halil Ayvalı’nın akrabası ve adaşı Halil Ayvalı(16) ile sınıf arkadaşlarından Emre Sarı(16), arkadaşlarının vefat etmesine inanmadıklarını ve büyük üzüntü yaşadıklarını belirtirken; “çok iyi bir arkadaştı. Yardımsever, alçakgönüllü, hayat dolu ve çalışkandı. Derslerinde de başarılıydı. Vefat ettiğini duyduğumuzda şok olduk ve çok üzüldük” diyerek ailesinin acılarını paylaştıklarını belirtip başsağlığı dilediler.

Ailesi, yakınları ve köy halkının yanı sıra Suluova’da ki eğitim gördüğü Suluova Şehit Erkan Ayas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul idarecileri, öğretmen ve öğrenci arkadaşları da derin bir üzüntüye boğulurken lise öğrencisi Halil Ayvalı’nın vefatından büyük üzüntü duyduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, acı haber üzerine eğitim camiasında yapılması planlanan bir takım etkinliklerin iptal edildiğini açıklayarak ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diledi.

Akören Köyü mezarlığına defnedilen lise öğrencisi Halil Ayvalı’nın cenazesine, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Okul Müdürü İbrahim Bal, Köy Muhtarı Mehmet Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Aydın Korkmaz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Karakoyun, okul öğretmen ve öğrencileriyle, ailesi, akrabaları, arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

1062 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
fazilet kitap osmanlı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2003 Akdağlılar Derneği Tüm Hakları Saklıdır.