Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

Suluova’da, STK’lar terörü protesto etti.

admin | 09 Ekim 2016 | Suluova Haberleri, Tüm Manşetler

Suluova’da, Yeşil Suluova Platformu tarafından organize edilen mitinge binlerce halk ‘yüreğini ve Bayrağını al da gel’ sloganıyla terörü protesto ederek asker ve polisine sahip çıktı.
Tüm Suluovalıların ev ve işyerlerini Türk Bayraklarıyla donattığı protesto gösterisini Yeşil Suluova Platformunun organize ederken, Suluova belediyesi, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları(STK) ile binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen protesto gösteri ve yürüyüşünde terörün her türlüsünü lanetleyici sloganlar atıldı. Kalleş ve haince kurulan pusularda şehit edilen asker ve polislerimiz anısına saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okuyup tekbirler getirilerek tüm şehitlerimiz ile vatanın ve milletin bütünlüğü ve huzuru için el açılıp dualar edilerek protesto yürüyüşü gerçekleştirildi.
Suluova Orta Mahalle Selimiye Caddesinde toplanan vatandaşlara hitaben Suluovalı STK’lar sözcüsü olarak bir konuşma yapan Cemil Küpçü, amaçlarının Suluova halkının terörü lanetlediğini ve asker ve de polisine sahip çıktığını tüm dünyaya duyurmak ve düşmana korku salmayı amaçladıklarını söyleyerek Dağlıca, Iğdır ve ülkenin diğer bölgelerinde haince kurulan pusularla şehit edilen asker ve polisleri yürekten andıklarını ve terörü ülke olarak topyekun lanetlediklerini belirtti.
Sağduyulu Türk halkının hiçbir kuvvet tarafından parçalanamayacağına olan inançlarının tam olduğuna dikkat çeken Cemil Küpçü konuşmasında şunları kaydetti; “düşman net; Malazgirt’ten beri kendisine yeryüzünü dar ettiğimiz Haçlı, onun maşası, piyonu, taşeronu olan kalleş PKK ile yanlarında içimizden ayarttıkları ahmaklardır. Türk Milleti kendisine kurulan sinsi tuzakları ve oynanan çirkin oyunları çok iyi bilmektedir. 78 Milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü engelleyemeyecekler, gelecek umutlarımızı söndüremeyeceklerdir” dedi.
Daha sonra söz alan İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, vatandaşlara sükunet çağrısında bulunarak vatanın ve milletin bütünlüğü ve de huzuru için el açılıp dualar ederek okunan duaları tüm şehitlerin ruhlarına hediye etti.
Konuşmaların ardından alanda toplanan kalabalık ellerindeki Türk bayraklarıyla Suluova Şeker Fabrikası nizamiyesi ile Yeni mahalle Hacı Mustafa Cami arasındaki yaklaşık 3 kilometrelik bir güzergahta yürüyüş gerçekleştirerek terör örgütü aleyhine sloganlar atarak tekbirler getirip terörü lanetledi.
Güvenlik güçlerinin kontrolünde yapılan yürüyüşüne katılan vatandaşlar terörü protesto ettikten sonra olaysız dağıldı.

30882 Kez Görüntülendi.
fazilet kitap osmanlı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2003 Akdağlılar Derneği Tüm Hakları Saklıdır.